• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Už aj ďalšie štáty si to uvedomujú: Marakéšsky pakt OSN o presídľovaní migrantov kritizuje čoraz viac krajín

    12-10-2018 Zem & Vek 180 652 slov zprávy
     

    Ochrana vonkajších hraníc a ukončenie praktík prevádzačstva sú hlavnými bodmi, ktoré Rakúsko a Dánsko predstavili vo svojom dokumente odmietajúcom Marakéšsky pakt OSN o presídľovaní, s ktorým nesúhlasí už aj ďalšia krajina.



    Tzv. “globálny pakt o migrácii” predstavený OSN sa zaoberá otázkami, prečo ľudia migrujú, ako ich chrániť a ako ich integrovať do nových krajín. V júli ho schválilo všetkých 193 členských štátov s výnimkou USA. V decembri má byť podpísaný v marockom Marakéši, ale ako informuje Epoch Times, získava si však čoraz viac kritikov. Po USA, Maďarsku a Austrálii ho odmietajú už aj Dánsko aj Rakúsko.


    Tieto dve krajiny v spoločnom vyhlásení uviedli, že až po zmiernení nelegálneho prisťahovalectva, čím sa obnoví dôvera občanov EÚ, by mohli uvažovať o pakte OSN o migrácii. Až po zabezpečení hraníc EÚ by sa mohlo uvažovať o umožnení vstupu zraniteľných utečencov do Európy.


    Podľa novín Franfurter Allgemeine Zeitung, vyhlásený dokument prezentovali vo Viedni vo štvrtok dánska ministerka pre integráciu Inger Støjbergová a rakúsky minister vnútra Herbert Kickl.


    “Ak sa pýtate na môj osobný názor, presídlenie musí byť náhradou za to, čo práve teraz prežívame, a nie ako doplnok,” povedal Kickl.


    Støjbergová oznámila, že Dánsko v roku 2018 už nemá záujem prijať ani jedného migranta. Už v roku 2016 Dánsko údajne prestalo akceptovať takéto osoby z krízových oblastí vyberaných medzinárodnými akciami humanitárnej pomoci.


    “Aj keď môžeme kontrolovať príliv podstatne lepšie, stále sa nachádzame v situácii, keď sa snažíme integrovať mnohých utečencov, ktorí prišli do Dánska v posledných rokoch,” uviedol vo vyhlásení Støjbergová.


    Od roku 1989 dostávalo Dánsko ročne približne 500 kontingentných utečencov. Minulý rok dánsky parlament nechal kompetenciu rezortu ministerstva pre cudzincov a integráciu v rozhodovaní, či a koľko utečencov z organizácií OSN bude prijatých.


    Dánsko má veľmi prísnu prisťahovaleckú politiku. V roku 2017 bolo v krajine registrovaných 3 500 žiadateľov o azyl. To bol najnižší počet od roku 2008.


    Ku krajinám odmietajúcim pakt OSN by sa mohlo pridať dokonca aj Poľsko. Ako informuje agentúra Reuters, poľský minister vnútra Joachim Brudzinski odporúča, aby Varšava ukončila dohodu o migrácii, pretože môže povzbudiť viac nelegálnych migrantov.


    Poľsko spolu s Maďarskom a Českou republikou zaujalo tvrdé postavenie proti presídľovaniu migrantov, čo je síce v rozpore s Bruselom, ale súhlasí s občanmi tvrdiac, že nelegálne prisťahovalectvo ohrozuje európsku stabilitu.


    “Odporúčam predsedovi vlády Mateuszovi Morawieckemu, aby sa odhlásil z dohody o globálnom kompakte (GCM), ktorá sa má podpísať v decembri v Marakéši,” uviedol Brudzinski. “Podľa nášho názoru návrh dohody nezaručuje bezpečnosť Poľska. Môže tiež podporiť nelegálne prisťahovalectvo. ”


    https://www.hlavnespravy.sk/uz-aj-dalsie-staty-uvedomuju-marakessky-pakt-osn-presidlovani-migrantov-kritizuje-coraz-krajin/1546432







    Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

    UPOZORNENIE

    Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.











    Hlavné Správy




    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑