• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    13 jednoduchých návyků, které ochrání váš bankovní účet před podvodníky

    11-10-2018 Sputnik CZ 55 524 slov zprávy
     

    Při manipulaci s bankomatem


    • Rada týkající se schování tlačítek dlaní je stále relevantní. Ale pro větší bezpečnost při zadávání čísel položte prsty ne na 4 tlačítka, ale na 6 nebo 7. Ve skutečnosti zmáčknete pouze 4 tlačítka a napodobujete stisknutí jiných tlačítek. Proto bude pro zločince mnohem obtížnější identifikovat PIN kód, i když vás natočí na video.

    • Dejte si pozor na „pomocníky" u bankomatu. Podvodník si může před použitím „pohrát" s bankomatem a zabránit vložení karty. Poté poradí vlastníkovi karty, aby problém „vyřešil zadáním PIN kódu. Když vlastník karty ztratí naději a půjde do banky, podvodník si vytáhne kartu a vyprázdní ji pomocí takto získaného PIN kódu.

    • Pokuste se používat bankomaty umístěné v bankovních kancelářích. Jsou pod nepřetržitým dohledem, je extrémně obtížné na ně instalovat nějaká další zařízení, díky kterým mohou být ukradeny finanční prostředky nebo informace z karty.

    V obchodě


    • Nevytahujte kartu předem (například už ve frontě) a nedržte ji dlouho v rukách. Podvodník se může chovat jako nadšenec chytrých telefonů, ale ve skutečnosti mu stačí jen pár vteřin na to, aby vyfotil z obou stran vaši kartu, a dokonce může kopírovat data z magnetického proužku.

    S online bankovnictvím a online transakcemi


    • Nepřihlašujte se do internetového bankovnictví z počítačů jiných lidí nebo nechráněných sítí. Pokud není k dispozici žádná volba, na konci relace se nezapomeňte odhlásit a vymazat historii.

    S nakupováním online


    • Upřednostňujte prověřené stránky, protože dnes je pro podvodníky jednodušší vytvořit vlastní realistický internetový obchod, než aby se dostali do platebního systému někoho jiného. Buďte opatrní, když je vám zboží slíbeno až v případě, že pošlete platbu předem, a když v možnostech platby nabízí pouze bezhotovostní platby.

    • Nainstalujte a včas aktualizujte antivirový program v počítači. Používejte moderní verze prohlížečů a poštovních programů a pravidelně (optimálně jednou za 3 měsíce) měňte hesla a vybírejte neobyčejné kombinace čísel a písmen.

    Při změně nastavení účtu a karty


    • Operace CNP, tedy transakce na internetu, je lepší úplně vypnout a aktivovat ji pouze na krátkou dobu při platbě.

    • Jako alternativu si můžete pro online nakupování vyřídit speciální virtuální kartu a přenést na ni požadovanou částku za jeden nebo druhý nákup. Většina peněz tak zůstane v bezpečí, i když v době transakce podvodníci získají přístup ke kartě.

    • Nezanedbávejte také SMS upozornění. Potvrzení přihlašovacích údajů, hesel pro každou operaci a oznámení o přijetí a stažení finančních prostředků. Dokonce i když je karta ukradena, je nemožné vejít do internetové banky bez SMS s heslem. A pokud uspějí, okamžitě se dozvíte o krádeži a budete mít čas na to, abyste kartu rychle zablokovali.

    Při komunikaci s bankou a mobilními operátory


    • Jeho podstatou je, že se zločinci pod různými záminkami (bankovní šek, průzkum veřejného mínění, reakce na inzerát, dodání zboží apod.) snaží během telefonického hovoru získat informace o kreditní kartě a tajný kód. Nezapomeňte na podvodníky. Žádné otázky z oblasti financí po telefonu nesmí být řešeny!

    • Vzhledem k tomu, že telefon je používán i pro řadu transakcí s kartami, je třeba tomu věnovat zvláštní pozornost. Především se ujistěte, že SIM karta je pouze vaše a nemůže být nahrazena zástupcem, aby se na ni podvodníci nemohli zaregistrovat nebo vytvořit duplikát, čímž by mohli zablokovat SMS z banky.

    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑