• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Mercedes, Porsche, Ferrari: Co stojí za tragickou autonehodou Slovensku? (VIDEO)

    4-10-2018 Sputnik CZ 62 628 slov zprávy
     

    Nehoda, která se odehrála v neděli 30. 9. v katastru obce Dolný Kubín na Slovensku, si vyžádala jednu oběť. Další lidé utrpěli podle informací slovenských médií těžká zranění. Celou událost se podařilo zaznamenat na video. Na něm je vidět, jak řidiči v drahých luxusních vozech předjíždějí v levotočivé zatáčce nehledě na „plnou čáru", následně došlo ke srážce s protijedoucím vozidlem.



    Sputniku poskytla své vyjádření k incidentu respektovaná psycholožka Aljona Al-As.


    Al-As: Média poměrně často informují o incidentech, do kterých jsou zapleteny děti bohatých rodičů. Co nutí kluky a holky z vyšší části společnosti se solidním vzděláním se tak chovat? Opravdu ztrácejí strach ze smrti?


    My se umíme smířit s tím, že strach o svůj život nemají lidé z marginálních vrstev, lidé s mnoha problémy, kteří necítí respekt vůči jim samým. Jak ale může ten samý princip fungovat i u bohatých dětí?


    Nezasloužené peníze ve skutečnosti ničí člověka


    Opravdoví podnikatelé, kteří vytvořili své úspěšné podniky z nuly, to plně chápou. Na západě proto mnozí miliardáři a milionáři požadují od svých dětí, aby samostatně začínali svoji pracovní cestu, přičemž dětem neposkytují velké sumy peněz. V Rusku, zemích východní Evropy, v Africe a Asii je situace jiná. Mnozí superbohatí lidé získali své kapitály nečestnou prací, zločinným způsobem, nebo s pomocí známých a vlivu ve státních strukturách či formou korupce.


    Pro ně jsou tyto peníze nezasloužené. Stejný vztah k nim potom mají jejich potomci.


    Absence pravidel


    Děti z bohatých rodin si myslí, že jejich rodiče je „vysekají" z jakékoli situace, i v případě, že vykonají těžký zločin. Pokud si rodiče myslí, že dávat úplatky je v pořádku, že je v pořádku řešit své problémy s pomocí nezákonných prostředků a instrumentů vlivu, tak potom není možné očekávat, že vychovají své děti jako dobré lidi.


    Absence blízkosti rodičů


    Mnozí dobře zabezpečení rodiče nevěnují pozornost svým dětem. Dochází k situacím, kdy pozornost a účast v životě dětí je nahrazována drahými věcmi. Místo společného trávení volného času a duševnosti ve vzájemných vztazích, které jsou pro děti tak důležité, dostávají od rodičů jen výkupné.



    Chůvy, doučovatelé a osobní řidiči jsou vždy s dětmi, ale ti nejdůležitější jsou vidět jen na krásných rodinných fotografiích pro album či Instagram.

    Rodiny, kde otcové a matky nevychovávají své děti, nejsou úspěšné, nehledě na úroveň materiálního dostatku. Kromě toho existuje ještě kategorie kvality výchovy. Pokud hovoříme o výchově ve stylu dravců, tak takoví rodiče mohou vychovat jen sobě podobné bandity. Oni si nemyslí, že dětem dávají špatný příklad. Předávají jim ty samé hodnoty — dělej, co chceš, hlavně žij pro své osobní potěšení. Všichni okolo, zvláště pokud jsou chudí a nemají kontakty, nemají žádná práva.


    Posledním důležitým faktorem je tíhnutí k sebelikvidaci, které vzniká díky nedostatku podnětů k činnosti. Tito lidé začínají zneužívat alkohol, narkotika, vedou parazitický způsob života, který dříve či později vede k tragédii.


    Děti z bohatých rodin, které mají všechny možnosti k rozvoji, cestování, zvětšování svého přehledu o světě, místo toho začínají ztrácet čas na hledání „chemického uspokojení", mění se na alkoholiky a narkomany. V době, kdy rodiče začínají bít na poplach, je již příliš pozdě a prakticky již není možné nic dělat.


    Mnozí bohatí lidé si vůbec nemyslí, že s jejich dětmi se děje něco špatného. Jsou přesvědčení, že jejich děti se prostě jen baví a až vyrostou, tak se vše normalizuje. Narkotika a takový způsob života ovšem nepouští své oběti — pokud se bohaté děti stávají obětmi narkotik, přičemž si takovou životní pouť zvolili sami, tak na cestách pod koly jejich automobilů umírají zcela nevinní lidé. Mnohé příklady trestních činů, které vykonali lidé, jež se chvástají svým bohatstvím, jasně ukazují na vliv tohoto faktoru na život bohatých dědiců.


    Jako psycholožka mohu jen poradit majetným rodičům pečlivě se věnovat výchově svých dětí, kvalitě výchovy, jinak později už může být příliš pozdě.


    Názor autora se nemusí shodovat s názorem redakce


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑