Po Út St Čt So Ne

PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

Češi padli v poslední minutě! Ukrajina si v Lize národů odváží vítězství 2:1

6-9-2018 Sputnik CZ 80 331 slov zprávy

První poločas kvůli problémům s osvětlením začal později, což však prospělo spíše českým hráčům, protože už v 4. minutě utkání se individuální akcí prosadil Patrik Schick. Následovaly útočné pokusy hostů z Ukrajiny, ale vážnější situaci si nevypracovali. Ve 22. minutě uviděl první žlutou kartu v utkání domácí Hušbauer, který nevybíravým skluzem zezadu zastavil Konopljanku.

Ve 32. minutě se o malé divadýlko postaral podnapilý ukrajinský fanoušek, který si asi chtěl vyzkoušet hrací pole v Uherském Hradišti. Pořadatelská služba však nezahálela…

Tak jako Češi udeřili na začátku poločasu, Ukrajinci si svůj zásah nechali na úplný konec prvního poločasu. V první minutě nastavení se prosadil Konopljanka a stav utkání srovnal na 1:1. Výsledek prvního poločasu byl naprosto zasloužený, protože po českém gólu aktivitu převzali hosté a vypracovali si více šancí.

Do druhého poločasu domácí nastoupili s jednou změnou v sestavě. Krmenčíka nahradil Jaromír Zmrhal.

I ve druhém poločase byli nebezpečnější Ukrajinci, v 54. minutě se opět žlutilo na české straně, za podražení si žlutou kartu prohlédl Souček. Ve 64. minutě zahrozili i domácí, Bořil na Pjatova vyslal jedovatou střelu. V 66. minutě poprvé vystřídali i hosté. Zinčenko nahradil Jarmolenku. Další střídání hostů proběhlo v 77. minutě, na hřiště nastoupil Cygankov za Konopljanku. Boj o střed hřiště diváky příliš nebavil. V 83. minutě po druhé střídá Jarolím, který na trávník místo Schicka poslal slávistu Tecla. Ukrajina si poslední střídání nechala na 85. minutu, Selezněv nahradil Jaremčuka. V 92. minutě naposledy střídal i český tým, Hořava nahradil Sýkoru.

Poslední slovo měli opět Ukrajinci. Svojí druhou branku si opět schovali do nastaveného času a v 93. minutě Zinčenko rozhodl o vítězství svého týmu.

Česko v prvním zápase Ligy národů neoslnilo a nepřesvědčilo, po celý zápas bylo horším týmem.

Již v pondělí se čeští reprezentanti představí v Rusku v Rostově na Donu, kde se s ruskou reprezentací utkají v přátelském utkání. Utkání začíná v 18:00.

Další zápas Ligy národů Češi odehrají 13. října v Trnavě proti domácímu výběru.