• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Ortel rozsekal na Českém slavíkovi český šoubyznys. Dvakrát!

    27-11-2016 NWO Odpor 347 456 slov zprávy
     


    Ortel rozsekal na Českém slavíkovi český šoubyznys. Dvakrát!

    Tak je to opět tady. Včera večer na předávání Českých slavíků 2016 uspěla skupina Ortel na 2. místě a její zpěvák Tomáš Ortel také na 2. místě. Pískot, odcházení ze sálu, nesouhlasné komentáře nechápajících diváků z řad českého šoubyznysu v hledišti. Tomáš Ortel to však okomentoval s naprostým přehledem.



    Při předávání ceny za skupinu:


    „Dávejte si pozor s tím potleskem, pak budete muset vysvětlovat proč jste nám tleskali.“


    Při předávání ceny za zpěváka:


    „Nevím, co říct. Loni to byl bronz, letos stříbro. Bojím se příštího roku. Doufám, že nebudu nemocný příští rok a se všema se uvidím. Jsem zvědavý na komentáře a psaní, co nám lidé píšou. Lidé hledají to, co nás rozděluje, než to, co by nás mělo sjednocovat. Včera jsem hledal recept na žemlovku a bylo tam plno lidí, co si dokázali nadávat, otázka je, jestli je problém v té žemlovce.“


    Objev roku „Pekař“ prohlásil při předávání ceny:


    „Slavík je super, ale mohlo by to být lepší. Kdyby tu nebyli lidi, kteří tu podle mě být nemají.“


    Ze sálu odešel na protest romský zpěvák Radek Banga, viz: 

    Když se to vezme z širšího pohledu, tak čeští posluchači to natřeli havloidům i v dalších umístěních zpěváka roku. Třetí místo Michala Davida totiž ukazuje, že jeho repertoár z dob komunismu je jim milejší, než cokoliv nového. A tradičně první Karel Gott je obecně znám svými vyjádřeními o iluminátech u řízení světa.


    I tento projev demokracie, jakým je hlasování Českého slavíka, ukazuje na to, jak moc jsou naše (nejen) pseudoelity vzdáleny životu většiny národa (asi podobně jako Marie Antoinetta) a jak strašně moc nechápou (asi až na Dalibora Jandu, který předával cenu za 2. místo zpěváka roku), co se tady děje. Je vidět, že i v asi té nejvyšší formě umění, jakým hudba může být rozhodují lidé hlavně podle srdce a nikoliv podle vnější líbivé estetické formy.


    Co mají společného fanoušci skupiny Ortel, apod. s lidmi typu David Koller, Jaroslav Hutka, Bára Štěpánová, Matěj Ruppert, Bára Poláková, Xindl X a dalšími, kteří vystoupili např. v Show Jana Krause 26.10.2016, na Staroměstském náměstí 28.10.2016 a Václavském náměstí 17. listopadu 2016? Dokázalo by je svést dohromady něco jiného, než dlouhé a intenzivní společné utrpení? Nebo zabedněnost duší oněch druhých dokáže rozvázat až smrt a bolestné zkušenosti nové inkarnace?


    Jakto, že někteří se dokázali probrat (Daniel Landa, Vilém Čok, Jožo Ráž, Jiří Krampol, Zdeněk Troška, Janek Ledecký) a jiní ne? Jsou v tom geny? Umístí se za rok mezi zpěvačkami roku Olivie Žižková?



    YouTube kanál Tomáše Ortela:



    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑