• Vybrat den

    Květen 2024
    Po Út St Čt So Ne


    PODPOŘIT STALOSE BTC ETH LTC

    Záření z jaderné elektrárny Fukushima působí u amerických námořníků zdraví ohrožující mutace

    3-1-2016 NWO Odpor 476 604 slov zprávy
     

    Námořníci amerického námořnictva a námořní pěšáci, kteří byli vysláni na záchrannou misi do Japonska po masivním zemětřesení a tsunami v roce 2011, nyní trpí celou řadou vzácných a nediagnostikovaných zdravotních problémů, včetně mnoha děsivých a tělesně viditelných mutací.




    Po tsunami byla vyslána 7. flotila amerického námořnictva, vedena letadlovou lodí „Ronald Reagan“ k pobřeží Japonska, aby tam zahájila záchranné práce. Vojákům nebylo sděleno, že při havárii na jaderné elektrárně Fukushima Daiichi došlo k vícenásobnému roztavení reaktoru, nebo že se přes Pacifik šíří radioaktivní mračno.


    Letecký palubní dělník Dagan Honda a letecký mechanik Ron Wright tvrdí, že strávili skoro každý den mise na palubě lodě Reagana nakládáním zásob. Zhruba po celý první týden mise námořníci neměli žádnou protiradiační ochranu.


    „Tito mariňáci byli doslova marinováni v radioaktivních částicích,“ řekl státní návladní Charles Bonner, který zastupuje více než 200 námořníků a námořních pěšáků ve věci skupinové žaloby proti operátorovi Fukushima Tokyo Electric Power Company (TEPCO) a proti několika dalším obžalovaným společnostem.


    Plejáda zdravotních problémů


    Podle Bonnera, poškození trpí celou plejádou zdravotních problémů od rakoviny, nádorů, poškození mozku, defektů na potomcích, předčasné smrti a také širokým spektrem nediagnostikovaných příznaků. Jedná se o „velmi závažná onemocnění postihující širokou skupinu velmi mladých lidí,“ řekl Bonner.


    Honda je jedním z žalobců. Krátce po misi začal trpět nevysvětlitelným únavovým syndromem a stíhaly jej záchvaty migrény, k tomu mu lékař sdělil, že jeho páteřní plotýnky rychle degenerují.


    Ani ne měsíc od ukončení mise začal Wright trpět bolestivými otoky ve tříslech. Varlata se mu zvětšila na velikost tenisových míčků, dokud byl ještě na lodi.


    „Když jsem se zeptal, jestli by to mohlo mít něco společného s radiací z Fukušimy, doktor mi dost nevrle řekl, že ne,“ řekl Wright.


    Podle studie zveřejněné v v odborném indickém časopise „Indian Journal of Endocrinology and Metabolism“ v roce 2011 jsou poškození endokrinních žláz dobře popsaným vedlejším účinkem katastrofy ve Fukušimě: „Všechny endokrinní žlázy jsou náchylné k poškození ozářením, přičemž s největší pravděpodobností bývá poškozena hypofýza, štítná žláza a pohlavní žlázy. “


    Mezi další zdravotní obtíže žalobců patří edémy v ramenou, dále srdeční arytmie, hromadné vypadávání vlasů, svalová atrofie, svalové křeče po celém těle a nakonec nohy, jež získaly temně červený odstín a ztratily schopnost chůze.


    Námořníci hledají spravedlnost u soudu


    Podle Bonnera by odpovědnost za nemoci námořníků mělo nést japonské TEPCO, protože společnost záměrně bagatelizovala rizika z kolapsu fukušimské jaderné elektrárny a snažila se ututlat rozsah jaderné havárie.


    „Lhali světu, když tvrdili, že k žádnému jadernému kolapsu nedošlo, že je všechno pod kontrolou,“ řekl Bonner.


    Na lavici obžalovaných zazní jména obžalovaných firem jako TEPCO a dalších, které se podílely na stavbě jaderné elektrárny ve Fukushimě a na jejím provozu, včetně společností Toshiba, Hitachi, Ebasco a General Electric. Mezi jmenovanými chybí americké námořnictvo či americké ministerstvo obrany. Podle nařízení nejvyššího amerického soudu z r. 1950, které vstoupilo ve známost jako doktrína Feres, není pro vojáky legální žalovat vládu za škodu, která jim vznikla během výkonu vojenské služby.


    I když za to nemusí nést právní odpovědnost, ministerstvo obrany podle všeho aktivně mařilo boj námořníků za spravedlnost ve svém případu. Zpráva amerického ministerstva obrany určená Kongresu (2014) došla k závěru, že dávka ozáření, kterou obdrželi vojáci na lodi USS Ronald Reagan, byla „hluboko pod předepsanými limity škodlivosti,“ a že je „nepravděpodobné, že by tyto nízké dávky ozáření mohly být příčinou škod na zdraví“.


    Lékaři ministerstva obrany byli také notoricky neochotni poskytovat postiženým námořníkům diagnózy, snad ze strachu z toho, že by mohli zjistit otravu radiací a jaké důsledky by z toho pro armádu mohly vyplnout.


    Zdroje:


    http://enenews.com


    http://enenews.com


    http://www.spiegel.de


    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3125012/


    http://www.komonews.com


    Zdroj: http://www.naturalnews.com/052476_Fukushima_US_Navy_sailors_radiation_poisoning.html


    Zpět Zdroj Vytisknout Zdroj
    Nahoru ↑